Yorkshire Terrier

Toplam 2 adet İlan bulundu.
Yorkshire Terrier

Yorkshire Terrier Yavruları

 

Anavatanı İngiltere olan  Yorkshire Terrier  ırkı içinde en küçük olan cinsidir. Boyu küçük olmasına nazaran Yorkshire Terrier  gözü pektir. Bu köpek ırkı sevimli olması ile de oldukça afacan bir yapıya sahiptir. Bu nedenle Yorkshire Terrier yavru iken bile oldukça haylaz olabilmektedirler. Bu köpek ırkı oldukça cesur ve yabancılar ile araları iyi değildir. Alışma süresince iyi gözle görmez ve her zaman mesafeli davranmaktan geri kaçınmaz. Bu tavrı ile yabancılara gözdağı vermek istemektedir. Yorkshire Terrier ailesine çok bağlı bir köpektir. Sahibinin yanından asla ayrılmaz ve hep koruyucu rolü üstlenir. Bu nedenle bağlılık konusundan asla fire vermez.

Yorkshire Terrier oldukça enerjik bir köpek modeli olarak tanımlayabiliriz. Oyun oynamak gibi birçok aktiviteden hoşlanmaktadır. Bu nedenle her zaman oyun için bir arkadaş gözüyle bakabilirsiniz. Bu köpekler akıllı ve çevik hareketleri ile ilgi çekmekte ve beğenilmektedir. Cesur bir köpek olduğunu söylediğimiz gibi bir saldırı sırasında sahibini korumak için elinden geleni yapacak kadar cesurdur. Teacup Yorkshire Terrier ev için oldukça uygun bir seçenek olarak bilinir. Bu nedenle bahçeli müstakil evler hem koruma hem de oyun köpeği olarak Teacup Yorkshire Terrier ırkı köpekleri seçmekte fayda görürler. Bu köpekler korkusuzdur. Yapamayacağını düşündüğünüz birçok işi gözü pek mizacı ile sizleri şaşkına çevirebilirler. Yaşam süreleri ortalama olarak 16 yıla kadar çıkmaktadır. Yemek yemeyi severler Aç kaldıklarında saldırgan olabilirler bu nedenle aç bırakılmamaya önem göstermeniz çok önemlidir. Dikkatli ve akıllı köpekler arasında bir yere koyabileceğimiz bir köpek ırkına aittir.

Satılık Yorkshire Terrier  yetişkin fiyatları ile Yorkshire Terrier yavru fiyatları arasında fazla bir fark olmadığından bence Yorkshire Terrier yavru  tercih etmeniz daha faydalıdır. Bu köpekler eğitim ile oldukça başarılı yerlere gelinebilirler. Renk olarak Yorkshire Terrier köpekleri siyah, bronz, gri, kahverengi gibi birçok renkte bulunabilir. Buna karşılık birçok özelliği ile hayatı boyunca dolu anlar yaşayabilir ve eğlenebilirsiniz. Sizlere tavsiyemiz bu köpekleri sahiplendiğinizde onlara eğitim konusunda yoksun bırakmamanızdır. Eğitim konusunda her zaman geliştirilmelilerdir