St Bernard

St Bernard Cinsi Köpekler

 

Filmlerde çok kez  tanık olduğumuz bir köpek ırkı olan St Bernard ı sizlere anlatmaya çalışacağız. Bu köpek ırkı çok büyük olması ile ün yapmış ve tüylerinin uzun ve sık olmasıyla birlikte oldukça hoş bir yapıya sahip olan St Bernard yavruları da oldukça sevimlidir. Bu köpek ırkı İsviçre kökenli bir köpek ırkı olarak bilinmektedir. Oldukça sakin ve cana yakın bir hayvandır. St Bernard halk arasında espriyle karışık sayları ile de ün kazanmayı başarmış ve sempatik bir hale gelmiştir. Bu köpek ırkının ismini bile bilmeyenler bir filim sayesinde herkesin aklına kazınmış bir köpek profili olarak geçmektedir. Bu köpek ırkı Beethoven isimli bir filmde başrol olması ile tüm dünyada meraklı hayran kitlesi oluşturmayı başaran bir köpektir. Bu köpek genel olarak çoban köpeği olarak bilinmesine rağmen her ortama uyum olabilecek bir yapıdadır. Oldukça cana yakın bir hayvandır.

St Bernard yavru olarak bakıldığında küçük olması gözlenmekte ve ilerleyen zamanlarda dev bir St Bernard halini almaktadır. Bu köpeklerin yaşam süresi oldukça kısıtlıdır. Diğer köpek ırkları ortalama olarak 15 yıl kadar yaşayabilirken St Bernard ırkı köpekler yalnızca 10 yıl kadar bir yaşam süresine sahiptirler. Bu da onların daha uzun yaşam süreleri oluşturulması için çalışmalar yapmaları anlamına geliyor. Bu köpekler tombul ve sevecen bir yapıya sahip olmaları yanı sıra oldukça cana yakın bir hayvan olarak bilinmektedir. Çocuklar ile arası oldukça iyi haldedir. Çocuklar için zararsız ve üzerine binebilecekleri kadar bir cana yakınlık seviyeleri vardır. St Bernard yavruları ayakları bakımından ton ton bir hal almaları sebebiyle çok talep edilmelerine rağmen büyüdükleri zaman kalacak yer sıkıntısı yaşanmakta ve bu yüzden ayrılma gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu köpeklerin bir diğer özelliği ise sakin kalabildikleri gibi de uyanık olmalarıdır. Akıllı ve nazik bir mizaca sahiptirler.

Satılık St Bernard fiyatları az bulundukları için bir fiyat belirtilmemektedir. Görüşme ile sahiplerinden bilgi alabilirsiniz. Satılık St Bernard boylarına bu daha büyük ya da bu daha uzun diye bir düşünceye kapılmadan incelemeniz gerekmektedir. Çünkü boy olarak kendi olgunluk yaşlarına geldiklerinde erkekleri  90 dişileri ise 80 santim kadar bir uzunluğa gelmektedir.