Samoyed

Toplam 1 adet İlan bulundu.
Samoyed

Samoyed Hayalimdeki Köpek

 

Diri duruşu ve sempatik bir yapıya sahip olan Samoyed ırkı köpekler beyaz tüyleri ile dikkat çekmektedir. Bu köpekler gülümseyen bir yüz yapısına sahiptir bu yüzden oldukça sevimli ve olumlu bir yaklaşım ile onlarla benimsemeniz de katkı sağlamaktadır. Bu köpekler oldukça aktif ve oyun oynamaya can atarlar. Koşu getir götür oyunlarından diğer oyunlara göre daha fazla zevk alırlar. Bu oyuncu köpekler soğuk iklim köpekleri olduğundan soğuklardan fazla etkilenmezler. Sıcak iklimlerde Samoyed ırkı köpekler nefes alma veya fazla ısı yüzünden huzursuzlaşa bilir ve saldırgan tavırlar sergileyebilmektedir. Bu nedenle soğuk kıtalarda yaşamaktadırlar. Filimler de oldukça yer verilen bu ırktaki köpekler sempatik yüz yapıları ile seyircilerin gönlünde taht kazanmıştır. Samoyed ırkı köpekler dost canlısı olduğundan söylemek gerekir. Bu köpekler takım olarak ta kızak çekmek gibi aktiviteler de yer almaktadır.

Samoyed ırkı köpeklerin yaşam süreleri 13 yıl kadar bir zaman içindedir. Bu köpekler gülen yüz ifadesi yüzünden mutlu köpek diye anılmaktadır. Samoyed yavru sahipleri eğitim ile oldukça başarılı bir köpek yetiştirebilmekte ve onlarla keyifli vakitler geçirebilmektedir. Bu köpeklerin aktif olmasında ki en büyük etmen ise atik olmalarıdır. Çok seri ve hızlı olmaları sayesinde enerjisi bol ve keyifli vakitler geçirilebilecek bir köpek diyebiliriz. Hayat dolu yaşamayı seven köpeklerdendir. Yemek seçme gibi bir sorunları yoktur. Beslenme düzeyi ne kadar iyi olursa o kadar aktif bir tavır sergilemektedirler. Bu sosyal yapıları onları insanlar ile iç içe geçmesine sebep olmaktadır. Samoyed fiyatları  1000 -3000 lira arası  fiyatlara  bulmanız olasıdır. Bu köpekleri alırken Samoyed yavru olarak satın almanız daha yerinde bir karar olacaktır. Samoyed fiyatları yavrularına nazaran daha pahalıdır. Bu nedenle yavru almanız her zaman daha karlı olacağını söylemek isterim.

Satılık Samoyed alırken boyları genelde 50 ila 60 santime kadar ulaşmaktadır. Buna dayanarak vücut yapısı ve hareketleri de değişmektedir. Bu köpekler sizinle oldukça samimi bir arkadaş olabilir. Gülümseyen suratı ile tüm enerjinizi geri getirebilmektedir.