Rottweiler

Sevimli Rottweiler Yavruları

 

İnanılmaz vücut yapıları ile ilgi odağı olan Macar Rotweiler özellikle ülkemizde çok fazla talep görmektedir. Bu köpekler Almanya kökenli bekçi köpekleri olarabilinirler. Macar Rotweiler koruma alanında çok başarılı bekçilik görevi için oldukça uygun ve yapı bakımından müsaittir. Duruşu ve vücut yapısı bekçilik konusunda onu görkemli kılmaktadır. Macar Rotweiler koruma köpeği olarak ta kullanılmaktadır. Sahibine karşı oldukça fedakâr ve sadık bir yaklaşım sergilemektedir. Macar Rotweiler ismini bir alman kasabasından almıştır. Bu köpekler o zamanlarda çoban köpeği olarak ta kullanılmaktaydı.

Macar Rotweiler sahibine bağlı bir köpek ırkı olarak bilinmektedir. Her koşulda sahibinin yanından asla kaçmaz ve korumaya devam eder. İtaatkâr bir yapısı olmasına nazaran kendinden emin tavırlar da sergilemekten asla kaçınmaz. Rottweiler yavrular yaşlarının küçük olmasına nazaran atik ve cesurlardır. Bu köpekler iyi huylu ve karşı tarafa zarar vermekten kaçınırlar. Rottweiler yavru oldukça popüler ve satış oranı yüksek olan bir köpek ırkıdır. Satılık Rotweiler fiyat bakımından oldukça uygundur. Rottweiler yavru fiyatları normal yaştaki Rottweiler daha ucuz bir fiyata satıldığını söyleyebiliriz. Güzel bir tüy yapısı ile hoş bir kulak kıvrımları bulunmaktadır.

Bu köpekler için yaklaşık ömür olarak 10 yıl biçilmiştir. Güzel ve dikkatli bir bakım ile 1 yada 2 yıl kadar daha uzun yaşayacağını da söylemek mümkündür. Mizaç yönünden çok fazla özelliğe sahip olan Rottweiler özellikle iyi huylu olması ve sakin tavırları ile öne çıkmaktadır. Uygun bir evcil hayvan olarak sahiplenilebilir. Güzel bir arkadaş olarak sayabileceğimiz Rottweiler  yavru olarak alınması sizler için ve köpek için duygusal bağ kurmanızda daha kolay ve kalıcı olmasına sebep olacaktır. Günlük spor ve yürüyüşe çıkartabilirsiniz. Bu onlar için güzel vakitler demektir. Müstakil evler içinde oldukça uygun bir köpek ırkıdır. Sakin yapısı sayesinde fazla havlamazlar. Erkeklerde boyları 70 santim uzunluğuna kadar çıkmaktadır. Dişilerde ise 65 santim kadar bir uzunluk limiti vardık Kilo bakımından Rottweiler dişilerde 50 erkeklerde ise 60 kilodur. Rottweiler  oldukça olumlu özelliği ile sahiplenilecek bir köpek ırkı arasındadır.