Pekinez

Toplam 2 adet İlan bulundu.
Pekinez

Pekinez Cinsi Köpekler

 

Pekinez ırkı köpekler anavatanı Çin olmakla birlikte süs köpekleri arasında yer almaktadır. Pekinez kısa boyu ve uzun tüyleri ile sempatikliği üzerine çeken bir süs köpeğidir. Dikkat çekmekten ve ilgi görmekten oldukça zevk alırlar. Pekinez yavru yüz bakımından çok sevimli dururlar. Pekinez yavrusu basık yüz şekline sahiptir. Bu nedenle sevimliliği için sahiplenen birçok hayvan sever dostlarımız vardır. Pekinez yavru Çin de oldukça popüler bir kitleye sahiptir. Özellikle yavru olarak satın alınırlar. Yüksek kar oranı ile yetiştirilip satılmaktadırlar. Bu köpekler 15 yıla kadar çıkan bir yaş tablosuna sahiptirler. Uzun tüyleri oldukça ipeksi ve yumuşaktırlar.

Satılık Pekinez alacaklar için bu ırka sahip köpeklerin önemli özelliklerini bilmeniz gerekmektedir. Bu köpekler oldukça inatçı ve saldırgan bir hal sergilemektedir. Pekinez yavrusu dâhil olmak üzere sevecen ve iyi huylu olmalarına rağmen saldırma gibi bir huyları da vardır. Satılık Pekinez almak isteyenler beyaz renkte bulamaya bilirsiniz. Çünkübeyaz renk bulmak biraz zordur. Pekinez yavrusu en fazla olarak siyah renkte doğduğunu söyleyebiliriz. Pekinez fiyat bakımından farklılık gösterebilmektedir. Zeki bir anlama yeteneği olduğunu söyleyebiliriz. Bu köpekler küçük olması sebebiyle oldukça sevimlidirler. Oyun oynamaktan oldukça keyif alırlar. Heyecanlı bir yapıları vardır. Kovalama gibi oyunlardan çok hoşlanırlar.

Yapıları minik olsa da saldırgan olmadığını düşünmeyiniz. Küçük olmalarına rağmen yabancılara gözdağı vermekte üstlerine yoktur. Zeki ve akıllı olması ile birlikte çok sadik ve cana yakın bir tarafları da vardır. Bunlar sahibiyle bir geziye çıkmak olsun ya da bir yürüyüş olarak çok sadık hareket ederler. Tüyleri uzun ve bakım gerektirmektedir. Pekinez yavrusu kolay bir köpek olmasına nazaran güzel bir bakım onlar için şarttır. Kendilerini güvende hissetmeleri oldukça üstünde durulması gereken özelliklerindendir. Pekinez  yavrusu yemek yeme alışkanlıklarının pek iyi olmadığını söyleyebiliriz. Güzel bir köpek olması sebebiyle satın alınıp bakılmayı hak eden bir köpektir. Gündüzleri gezmekten çok mutlu olur ve atik yapıya sahip olmaları sebebiyle oldukça hızlı ve kuvvetli bir köpektir. Sahiplerini eğlendirebilme ve güldürmede üstlerine yoktur.