Jack Russsel

Enerjik Bir Dost JackRussel

 

İnatçı bir köpek ırkı ile karşı karşıyayız. Jack Russel yaradılış bakımından inatçı olarak bilinen köpekler arasındadır. Bu köpek ırkı İngiltere de ün kazanmış ve korkusuz oluşu gibi karakteristik bir yapıya sahip sayılı köpek cinsleri arasında yer almaktadır. Korkusuz oldukları kadar zeki de olmaları yaptıkları davranışları düşünerek hareket ettiklerini göstermektedir. Jack Russel enerjik yapısı için avlar için aranan köpekler arasındadır. Özelikle sırf tilki avlamak için üretilmiş bir köpek olup beğenildiği için birçok ülkeye yayılmıştır. Sürü korumalığı için oldukça kullanışlı ve kuvvetli bir köpektir. Atletik yapıya sahip olan Jack Russel dağ bayır gibi yollarda hiçbir sıkıntı ile karşılaşmazlar.

Jack Russel yavru alırken dikkat etmeniz gereken özellikleri ise renk ve fiyat oranıdır. Bu köpeklerin renkleri oldukça hoş ve dikkat çekicidir. Jack Russel yavru aldığınızda ona karşı sevecen ve iyi niyetli olursanız sizin istediğiniz yönde hareket eder ve itaat konusunda oldukça başarılı bir köpektir. Yaşamları boyunca aktif olarak av ve çoban köpeği olarak kullanılabilmektedir. Bu köpeklerin vücut direnci oldukça kuvvetlidir. Kolay kolay hasta olmayacak şeklide bir metabolizmaya sahiplerdir. Jack Russel ortalama 16 yıl kadar yaşayabilmektedir. Jack Russel yavrusu annesi yanında ise onun yanından ayrılmaz. Dip dibe gezmekten hoşlanır. Jack Russel yavrusu ailesi tarafından çok korumacı bir yapıya sahiptir. Zeki bir ırk olması sebebiyle avlarda fazladan avantaj sağlamaktadır.

Satılık Jack Russel alacaklar için renk seçenekleri ırk olarak fazla bir renk seçeneği olmadığını söyleyebiliriz. Satılık Jack Russel beyaz, siyah ya da siyah beyaz olarak üç farklı seçenekte olduğunu belirtebiliriz. Satılık JackRussel alacaklar için internette küçük bir araştırma yapmaları takdirde daha uygun fiyatlarda bu köpek ırkına rastlayabileceklerini söyleyebiliriz. Jack Russel fiyatları ortalama 1000-2000 tl arasında değişmektedir. Alınabilecek eğitim ile çok başarılı olacağından emin olabilirsiniz.  Üstelik bu köpekler sahipleri ile yürüyüşe çıkmaktan çok zevk alırlar genel olarak av türü aktiviteler için hızlı ve kurnaz olmaları avcılar için seçebileceği köpek cinsleri arasında yer alması Satılık JackRussel ilanlarının kısa zamanda tükenmesine neden oluyor.