Golden Retriever

 

Sevimli Köpekler Golden Retriever

 

Golden Retriever büyüme olarak çok kısa zaman içinde hızlı bir biçim değişikliğine gitmektedir. Boyları ortalama yarım metreye kadar uzamaktadır. Kilo bakımından enerjik hayvanlar olduklarından 30 kiloyu geçmemektedir. Bu köpekler süs köpeği statüsüne girmeden önce avcı köpeği olarak kullanılırdı. Avda yakalanan kuşların sahiplerine getirilmesi konusunda oldukça başarılı bir tavır sergilemekteydi. Türkiye de yaygın olarak rastlayabileceğiniz sayılı süs köpekleri arasında yer almaktadır. Bu köpekler fazla havlayarak sizleri ve çevrenizdekileri rahatlık vermez. Uyku dilimleri düzenlidir. Enerjik olması sebebiyle sizler ile uzun zaman vakit geçirebilmektedir. Hayatı dolu yaşayan bir köpektir.

Golden Retriever yavruları küçük olmaları sebebiyle oldukça sevimli olup fazla aktif olamazlar genel olarak bulundukları alan içinde eğlenirler. Gelişim süreci hızlandıkça enerjisi de artar ve aktif bir köpek olarak yaşamını sürdürür Yaşı büyüdükçe tüylerindeki renkler bir ton daha koyu hale gelir. Renk olarak Sarı krem aralığında renk tonlarına sahiptir. Tüyleri yarı uzun olarak büyür ve yumuşak bir yapıya sahiptir. Golden Retrieverırkı köpekler dost canlısı olup güvenilir bir yapıya sahiptir. Nazik kişiliği ile insanlara karşı sakindir ve saldırgan hareketlerden bulunmaktan kaçınır. Yaşam yılları 10 ile 12 yıl kadar sürmektedir. Golden Retriever Fiyatları oldukça uygun bir fiyat aralığındadır. Bu köpek yaşlarına göre diğer köpek ırklarından kısa olarak görülmektedir.

Satılık golden Retriever fiyatları  400 ile 600 lira arasında değişiklik göstermektedir. Bu köpekler oldukça yaygın olduğu için ilanlarda sürü ile rastlayabilirsiniz. Golden Retriever fiyatları en ucuz süs köpekleri arasında yer almasına rağmen hem ev köpeği hemde avlarda yakalanan kuşların sahibine getirmesi gibi özellikleri vardır. Bu köpeğin bu kadar çok özelliğe sahip olup da bu kadar ucuz olması gerçekten çok enteresan. Eviniz için ideal bir köpek olabileceğini söyleyebiliriz. Bu köpekleri ister yavru iken satın alın ister büyük yaşta satın alın. Hiçbir farkında tavır sergilemez ve sizi sahibi olarak görür. Dost canlılığı sayesinde kısa zaman da ailenizde yer edinebilecek güvenilir bir köpektir. Golden Retriever kendinden emin bir köpek olması yaramazlık konusunda şüphelerinizi yok edecek düzeyde usludur.