Doberman

Toplam 1 adet İlan bulundu.
Doberman

Doberman Sahiplenmek

 

Doberman köpek herkes tarafından tanınan bir köpektir. Oldukça diri vücut yapısı ile dikkat çekmektedir. Doberman köpekler dik kulak yapısı ve duruşu ile saygın bir köpek olarak gösterebiliriz. Doberman  Almanya da iş köpeği olarak kullanılmaktaydı. Ve duruşu ve kendinden emin yapısı ile tüm dünyada bilinen ve beslenen bir köpek ırkı diyebiliriz. Doberman köpekler oldukça itaatkâr bir köpek ırkıdır. Sahibinin sözünden asla çıkmaz ve ona sahip çıkar. Bu köpekler yaklaşık olarak 13 yıl kadar bir yaşam süresine sahiptirler. Günümüzde bakım farkı ile 1 ya da 2 yıl daha uzun yaşamaları olasıdır. Bu nedenle sadece Doberman köpek değil tüm köpekler için bakım önemli bir etmendir.

Doberman yavrusu oldukça zeki enerjik ve atik bir köpektir. Bu onun saldırgan yönlerinin de oldukça kuvvetli olduğunu göstermektedir. Bu nedenle eğitilmiş bir Doberman köpek oldukça iyi komutlara göre saldırı özelliği verilebilmektedir. Doberman korkusuzdur. Hiçbir rakibine yenik düşmeden pes etme gibi bir durum söz konusu dahi olamaz. Bu köpekler savaşçı ruhlu olduklarından sizler için oldukça güvenilir bir bekçi köpeği görevi üstlenebilmektedirler. Bu nedenle koruma köpeği olarak seçe bilinecek bir köpek ırkı olduğunu söyleyebiliriz. Sadık köpekler arasında yer alırlar evden kaçma gibi bir durum görülmemektedir. Saygı ve güven veren bir görünüme sahiptirler. Oyun oynamaktan zevk alırlar oldukça iyi bir arkadaş gözüyle bakılabilirler. Bu köpekler tanımadığı insanlara karşı mesafeli duruş sergilerler.

Birçok çeşit renkte bulunmaktadırlar. En çok tercih edilen renk ise siyahtır. Doberman fiyatları renklerine göre farklılık göstermektedir. En uygun Doberman fiyatları en çok tercih edilen renk siyahta olarak gözlenmiştir. Doberman köpekği saygı isteyen ve sadık bir köpek olarak yanınızda olmasından gurur duyabileceğiniz bir köpek ırkıdır. Doberman  özellikle kafa yapısı ile dikkat çekmektedir. Uzun bir kafa iskeletine sahiptirler. Ayak ve paça kısımlarının renkleri farklıdır. Sahip oldukları renklerin açık bir kısmı paçalarında bulunmaktadır. Genel olarak siyah Doberman köpek kahverengi paçaya sahip olduğu gibi.

Doberman sizler için oldukça ideal bir arkadaş olabilir.