Chow Chow

Toplam 2 adet İlan bulundu.
Chow Chow

 Arslan Chow Chow

 

Tombul yapısı ile görenleri kendine hayran bırakan bir köpek ırkıdır. Oldukça gür ve parlak tüyleri ile sevimli bir yüz ifadesi vardır. Halk arasında Çin aslanı diye geçmektedir. Çin anavatanı olarak bilinen Chow Chow güzel bir süs köpeği olmakla beraber genel olarak aile köpeği olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle ev için alacaklar için oldukça popüler olan Çin aslanı tüm ülkelerde rastlamanız mümkündür. Türkiye’de de bulunan Çin aslanı müstakil evler için oldukça ideal bir köpek olarak tercih edilmektedir. Çin aslanı yavru halinde iken oldukça sevimli ve tombul duruşu ile tüm ilgiyi üzerinde toplamak gibi bir yeteneğe sahiptir. Bu ırkın en büyük özelliği ise sakin bir halde olmalarıdır. Sakin oldukları halde fazla bir daraltma ile hırçınlaşması olasıdır. Bu nedenle fazla kızdırmamanızı öneririz.

Çin aslanı yavru olarak satın almanızı tercih ederiz. Çünkü bu köpekler yavru zamanlarında oldukça sevecen ve tatlı olmaları nedeniyle bu deneyimi sizin de yaşamanız oldukça önemli bir olaydır. Gündelik geziler ve eğlenceli oyunlar oynayabilirsiniz. Genelde uslu bir mizaca sahiptir. Bu nedenle fazla yaramazlık yapma gibi bir alışkanlığı bulunmamaktadır. Sessiz ve ilgisiz olduğu da sıkça görülmektedir. Bu köpekler yatma konusunda da oldukça başarılıdırlar. Kendi başına bir gün boyunca tek olarak takılabilir ve yatabilir. Bağımsız yapısı ile kendine bir arkadaş arama gibi bir huyu yoktur. Yalnız takılmaktan daha çok zevk duyar. Sahibine karşı ilgisiz görünse bile oldukça sadık bir köpektir.

Orta boylarda olduğunu söyleyebiliriz. Çin aslanı fiyatları normal süs köpekleri ile fiyat aralığı aşağı yukarı aynıdır. Bu nedenle Çin aslanı yavru olarak alınması tavsiye edilir. Çin aslanı yavru olarak sahiplenip büyütürken çok eğleneceğinize eminiz. Chow Chow fiyatları günümüzdeki değeri ise 1000 -3000 lira arası seyretmektedir.  İnternet üzerinden detaylı bir arama ile Chow Chow fiyatları farklılık gösterebilmektedir. Çin aslanı fiyatları pahalı ya da aşırıya kaçılmış bir değere sahip değildir. Oldukça seviyelidir. Almak isteyenler için şimdiden bol şanslar. Sizin için chow  chow güzel bir ırk seçimi olduğunu da söylemek isterim.