Chihuahua

Toplam 1 adet İlan bulundu.
Chihuahua

Farklı bir ırk Chihuahua

 

Yapı bakımından oldukça tatlı bir görünüme sahip olan ve dünyanın en küçük türleri arasında yer alan Şivava oldukça popüler ve aranan bir süs köpeği ırkıdır. Bu nedenle Şivava fiyatlar bakımından ucuz olmamakla beraber az bulunması da fiyatına yansımaktadır. Şivava  yavrusu satışlarında genel olarak  zaman kaybetmeden satıldığını söylesek doğru olmuş olur. Chihuahua  fiyatları internet üzerinden araştırmalarımıza bakaraktan ortalama 800-1000 usd  arası değişiklik göstermektedir. Bu nedenle bu köpeğin ticari marjı yüksek tutulmaktadır. Bu köpekler dünyanın en küçük köpekleri arasında yer aldığından kilo bakımından da oldukça hafif sayılabilmektedir. Chihuahua kiloları 3 kilonun altında kalmaktadır. Boy olarak ise 13 santime kadar bir yüksekliğe sahip olabilmekteler. Bu köpek ırkının bir diğer özelliği ise vücut yapısına göre iri olan kulakları etkilemektedir. Sevimli yapısını oluşturan kulakları onun dikkat çekmesine sebep olmaktadır. Bu nedenle Chihuahua için kulak önemli bir bölgedir.

Anavatanı  Meksika’dır. Bu ırk köpekler yaşları bakımından oldukça iyi bir süre yaşam zamanına sahiptir. Yaklaşık olarak 18 yıl kadar yaşaya bilmektelerdir. Birçok köpek ırkını yaşama süresinde geride bıraktığını söyleyebiliriz. Chihuahua  fiyatları sizlere fazla gelmesine aldırmamak gerekmektedir. Çok hayat dolu ve cesur bir köpektir. Cüssesine göre oldukça atik olduğunu da söyleyebiliriz. Genel olarak Şivava  fiyatlar düşük tutulmaz. Şivava sahibine oldukça bağlı bir hayvandır. Küçük yapısına bakmadan onunla yürüyüş yapabilir veya oyun oynayabilirsiniz. Birçok renkte Şivava olduğunu söyleyebiliriz. Bu köpek ırkı gözleri ile uyumlu bir renk çeşitliliğine sahiptir. Gözleri iri ve hoş bir görünümü vardır.

Renk olarak en çok beyaz tercih edilmektedir. Bu nedenle ileri ki dönemlerde Şivavarenkler konusunda beyazın yerini alabilecek birçok renk olabilir. Renklere örnek olarak siyah, krem rengi, altın rengi ya da çikolata rengi gibi çok hoş renk çeşitliliği vardır. Bu köpekler ilgiden ve bakımdan çok hoşlanırlar. Onlarla vakit geçirmeyi kesinlikle ihmal etmeyiniz. Şivava sahibi olanların sıra dışı bir ırka sahip olduğunu söyleyebiliriz.