Boxer

Sevimli Boxer yavruları

Boxer köpek diye hitap edilen bu köpek orta iriliği ve kaslı yapısı ile oldukça sağlam bir duruşa sahiptir. Bu köpekler orta irilikte olmasına rağmen oldukça yapılıdırlar. Kendine özgü bir biçime sahip olan bu köpekler bekçi köpeği olarak oldukça yararlı ve kuvvetlilerdir. Bu köpek ırkı Boxer  yavru olarak alınıp eğitilerek büyütülmesinde hem çevreye alışması hem de kendine güvende hissedeceği bir ortamı koruma bakımından daha faydalıdır. Bu nedenle Boxer  yavru olarak satın alınmasını öneriyoruz. Bu köpeklerin 12 yıl kadar bir süre yaşama zamanı bulunmaktadır. Olgunluğa ulaştığı zaman koruma ve bekçi görevini üstlenebilmektedir.

Boxer  köpek yeme oranında iştahlı bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Oyun oynamaktan da zevk alan bir bekçi ırkı olarak özel bir yapısı vardır. Bu köpekler oldukça dost canlısıdır. Ve zarar verme gibi bir önyargı içinde olmazlar. Renk olarak bu ırk kaplan desenli bir görünüme sahip olmasının yanında beyaz düz desen olarak da rastlanmaktadır. Bu sebeple renk çeşitliliği fazla bulunmamaktadır. Güzel bir yapıda olduğu gibi kulak ve kuyruğu da oldukça hoş kendine özgü bir yapıdadır. Boxer köpek Almanya da ün kazanmasıyla Türkiye ye kadar uzanan bir şöhrete sahip olduğunu söyleyebiliriz. Boxer yavru oyun oynamaktan çok zevk alırlar zeki ve sahibine bağlı bir yapıları vardır Bu köpekler korkusuz kişiliğiyle bekçilik görevini laikiyle yerine getirecek kişiliktedir. Dost canlısı ve enerjik yapısı ile oyun oynarken oldukça aktif bir duruş sergile bu sebeple neşeli duruşları dikkatinizi çekebilmektedir. Boxer  köpek normal zamanlarında ise genelde sakin bir tavır sergile fazla sıkıntı yaratabileceği bir problemi bulunmamaktadır.

Emin duruşu ile rakiplerine gözdağı vermekte oldukça başarılıdırlar. Boxer  fiyatları  bekçi  köpek ırklarına göre oldukça makul bir fiyat aralığına sahiptirler bu nedenle tercih edilebilecek bir bekçi köpeği olarak tercih edilebilmektedir. Boxer  fiyatları  üreme zamanlarında fiyat oranında küçük bir düşüş görülebilmektedir. Bu nedenle üreme zamanlarını takip ederek daha uygun  bir  fiyata güzel ve dayanıklı bir bekçi köpeği sahiplenme şansınız artacaktır.