Belçika Kurdu

Uysal Bekçi Belçika kurdu

 

Birçok ülkede aktif olarak kullanılan bir koruma köpeği olduğunu söyleyebiliriz. Bu köpekler oldukça yapılı olması ve vücut bakımından iri durmasına sebep olmaktadır. Anavatanı Belçika’dır. 1800’lü yıllarda ortaya çıkan ve Amerika’ya gitmesiyle ün kazanan bir köpek ırkıdır. Bu köpekler oldukça sadık ve sahibine yakın bir tavır sergilemektedir. Çok yüksek bir enerjiye sahip olduklarından aktif olarak birçok işte kullanılabilecek bir köpektir. Bu nedenle oldukça yaygındırlar. Satılık Belçika kurdu talep edenler  genelde ev bahçe koruma ya da av için tercih edilmektedir.

Bu nedenle oldukça güzel bir pazara sahiptir. Belçika kurdu yavrusu birçok ülkede polis köpeği olması için yavru iken alınıp yetiştirildiği görülmüştür. Bu köpekler her zaman dikkatli ve kendinden emin bir tavır sergilerler. Belçika kurdu yavrusu büyümeye doğru komut anlama ve uygulama yeteneği oldukça gelişmiş ve burunları oldukça kuvvetlidir. Belçika kurdu fiyatları ülkemizde fazla pahalı olmamakla birlikte süs köpekleri arasında satılmaktadır. Güzel bir yapıya sahip olmaları nedeniyle de tercih edilen bir ırk olarak görülmektedir. Satılık Belçika kurdu genel olarak av için alındığı ve gayet başarılı bir şekilde av faaliyetlerinde de başarılı bir iş çıkarttığı doğrudur. Bu köpekler insanlara karşı saldırganlığı olmamasına rağmen tehlike sezdiğinde saldırdığı da görülmüştür. Satılık Belçika kurdu alacaklar için eviniz koruma altına aldıklarını söyleyebiliriz. Bu köpekler hakkını verecek şekilde koruma işini yapma yeteneğine sahip olmaları onlar için çok güzel bir özelliktir. Belçika kurdu yavrusu yetiştirilme koşullarına göre istenilen görevi yapabilmekte ve uygulayabilmektedir.

Birçok ülkede polis köpeği olarak kullanılmaktadır. Belçika kurdu yavrusu özellikle polis uyuşturucu köpeği yetiştirmek için kullanıldığı ve işlerinde oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Bu kopekler koku alma yeteneği çok üstündür ve asla gözden kaçırılacak bir özellik olarak görülmemelidir. Koku alma yeteneği ve sezgileri sayesinde av için de birebir bir köpek ırkı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Belçika kurtları satın alınabilecek en güzel koruma köpeğidir.