American Cocker

Amerikan Cocker Köpekler

 

Amerikan Cocker köpek almak isteyenler için sizi bilgilendirmeye çalışacağız. İlk olarak Amerikan Cocker  köpek hangi özelliklerde ve nelerden hoşlanır onları belirtmek en doğrusu olacaktır. Bu ırkın anavatanı Amerika olması ve süs köpeği olarak kullanılması için İngiltere den özel olarak getirildiği bilinmektedir. Amerika ya getirilmesi ile iklim ve hava şartları nedeniyle bu ırkta küçük değişiklikler ortaya çıkmıştır. Amerikan Cocker köpekler Amerika ya geldiklerinde tüyleri kısalmış ve daha popüler olma yolunda ilerlemiştir. Bu köpekler av için ideal olması ile birlikte oldukça uyumlu bir süs köpeği olarak ta kullanılmaktadır. Ve cana yakınlık konusunda oldukça başarılı bir hayvan olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle seçebileceğiniz güzel özellikleri olan bir süs köpeğidir.

Amerikan Cocker köpekler yaklaşık 15 yıl kadar süren bir hayat yaşantısı vardır. Bu köpekler oldukça cana yakın ve sahiplerine karşı itaatkârdır. Sakin bir yaşantıya bile ayak uydurabilirler bu nedenle orta yaş üstü hayvan severler içinde oldukça ideal bir hayvan türüdür. Günümüzde Türkiye de fazla bulunmadığını söyleyebiliriz. Bu nedenle piyasada fazla rastlanmamaktadır. İnternet üzerinden incelenebilir ve satın alınabilir olduğunu unutmamak gerekir. Bu köpek ırkının birçok farklı renkte olduğunu söyleyebiliriz. En fazla renk olarak görülen türleri ise siyah kızıl ve krem renklerindedir.

Amerikan Cocker köpek oldukça sosyal bir kişiliğe sahiptir. Elde ettikleri başarılardan memnun olmaları sebebiyle hayat bakışı ve hayat dolu bir yaşantıları olmaktadır. Satılık Amerikan Cocker İçin fiyat her süs köpeği düzeyinde olsa da Amerikan Cocker fiyatları internet üzerinden araştırma yaparak  sizin bütçenizi zorlamayacak şekilde Amerikan Cocker köpek sahibi olabilirsiniz. Bu köpekler ile güzel vakitler geçirebilir ve eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz. Özellikle boy ve kilo konusunda orantılı bir yapıya sahip olmaları nedeniyle güzel ve yapılır bir vücuda sahip olduklarını söylemek mümkündür. Bu nedenle Amerikan Cocker köpek alacaklar için yanında gezdirmekten gurur duyacağınız bir köpek ırkı olduğunu söyleyebiliriz. Sakin olmasıyla birlikte sizi rahatsız etme gibi bir durumları yoktur.