Alman Kurdu

Asil Irk Alman Kurdu

Ana vatanı Almanya olan bu köpekler günümüze gelene kadar beğenilmiş ve ülkemizde yaygın bir şekilde isteklisi olması nedeniyle üreme için çalışmalar yapılmıştır. Oldukça başarılı ve işlevsel bir eğitim köpeğidir. Komut anlama yetenekleri üst düzeylerde olmasıyla birlikte sahiplerine karşı saygı ve güven sağlama konusunda çok başarılılardır. Alman kurtları oldukça cesur ve Uyanık bir köpek ırkı olmakla beraber yoğun olarak çoban köpeği olarak eğitmek için sahiplenilen bir köpektir. Sahiplenme ve sadık olması en önemli özelliklerinden biri olan Alman kurdu yavrusu iyi bir yetiştirme ile oldukça başarılı işler yaptığını söyleyebiliriz. Günümüzde yaklaşık olarak 13 yıla kadar bir yaşam sürdürebildiği görülmektedir. Yaşamları boyunca atik ve sadık kaldıkları söylenebilir.

Alman kurdu yavrusu sahiplenmeniz veya Satılık Alman kurdu alarak ona karşı şiddet ile davranılmadığı sürece insanlara karşı saldırgan ve hırçınlık göstermemektedir. Bu köpekler oldukça Uyanık ve meraklı bir köpek ırkıdır. Avlarda ve dağ gezilerinde kullanılmak için çok uygun bir ırktır. Alman kurdu yavrusu renk bakımından yaşını aldıkça hafif bir renk koyuluğu göstermektedir. Birçok renkte Alman kurdu yavrusu olabilmektedir. Örnek olaraksiyah, bronz, kırmızı, gri ve samur renklerinde doğabilme şansları vardır.

Alman kurdu fiyatları normal köpek fiyatlarına nazaran daha uygun fiyatlarda elde etmeniz mümkün olacaktır. Bu kadar yaygın olması sebebiyle Satılık Alman kurdu bulmanız diğer köpek ırklarına nazaran daha kolaydır. Günümüzde bu köpekler bahçe veya süs köpeği olarak da kullandığını söyleyebiliriz. Bu köpekler uyumlu olmaları güzel bir oyun köpeği de olabilmektedir. Zeki köpekler olduğu için sizin komutlarınızı ve sözünüzü ısrar etmeden yerine getirebilecek bir yapıya sahiplerdir. Alman kurdu yavrusu doğumundan büyümeye doğru hızlı bir sıçrayış ile kısa zamanda kuvvetli yapısına ulaşmaktadır. Bu da Alman kurdu yavrusunu oldukça popüler yapmaktadır. Alman kurtları yapısı gereği kuvvetli ve boy ortalamaları yaklaşık 65 santime kadar dişi Alman kurtları ise 60 santime kadar ulaşmaktadır. Kilo bakımından ise erkekleri yaklaşık 40 kilo civarında gelir iken dişi Alman kurtları 30 kiloya kadar ulaşabilmektedir.