Alabay

Alabay Yavru Köpekler

Alabay köpekleri oldukça uyumlu ve meraklı hayvanlardır. Bu ırk uzun zaman önceleri Rusya da keşfedilerek güzel bir mizaç sahibi olduğu anlaşılmış ve üretme yolunda ilerlenmiştir. Bu köpekler oldukça meraklı olmaları sebebiyle oldukça enerjik ve hiperaktif bir tavır sergilerler. Bu yönden oyun oynama gibi birçok aktivede oldukça başarılı rol üstlenirler.  Meraklı kişiliği yüzünden başı belaya girebilir. Bu yüzden afacana dikkatli bir şekilde göz kulak olunması tavsiye edilebilir. Yanında ki arkadaşı ile oldukça uyumludur. Alabay  fiyatları genel olarak uygun tutulmaktadır. Bu nedenle kolay ve ucuz yoldan bir Alabay yavru sahibi olabilirsiniz.

Alabay yavru eğitim süresince meraklı bakışları ile sizi dikkatlice dinler ve komutlarınızı kısa zamanda anlamaya ve uygulamaya başlayacaktır. Bu yönde hiçbir sıkıntı yaşamadan kısa zamanda eğitimli bir köpek olarak hayatına devam edebilmektedir. Güçlü bir köpek ırkı olduğunu da söylemek gerekir. Alabay yavruluk zamanın da bile oldukça sağlam bir duruş sergiler ve kısa zamanda güç sahibi olur. Alabay yavru olmasına aldırmamanız gerekir oldukça fazla yemek yerler. Önüne koyulan mamayı bitirene kadar tüketir. Bağımsız tavırları ile kendine bir lider arama gibi sıkıntısı yoktur. Tek başına bile oldukça uyum içinde yasabilmektedir. Fazla havlayan bir köpek değildir. Yapı bakımından oldukça görkemli bir görünüşe sahiptir. Siyah ve beyaz renklerine çok sık rastlanmaktadır. Nadir olarak ta kaplan desenli şeklinde de görülmektedir.

Satılık Alabay ırkı köpeklerin oldukça kilo ve vücut bakımından iri olduğunu görebilirsiniz. Bu köpeklere has bir yapıdır. Alabay fiyatları genelde 1000 usd civarındadır. Satılık Alabay yavru alırken daha fazla emek ve bakım istemesine rağmen Alabay yavru eğitim ve büyütme bakımından çok daha zevk alabileceğiniz bir iş olduğunu söylemek isterim. Alabay fiyatları her kuruşuna değdiği ve verilebilecek bir köpektir. Bu köpek ile istediğiniz oyunu öğretip saatlerce oynayabilir veya birlikte uzun yürüyüşlere çıkarak onunla vakit geçirebilirsiniz. Size sadık ve komutlarınızı yerine getirmek için elinden geleni yapabilecek bir köpek olacaktır. Sahiplenmek için olumlu yönü çok olan bir ırktır.