Akita İnu

Toplam 1 adet İlan bulundu.
Akita İnu

Akitaİnu ile Yaşamak

 

Japon ırkı köpekler arasında ülkemizde en yaygın olan Akita İnu günümüzde fazla talep bulunmamasına rağmen belirli sayıda taliplisi olduğunu söyleyebiliriz. Bu köpeklerin en büyük özelliği ise güçlü yapıları ve bekçilik özelliğini hakkıyla yerine getiren bir köpek olarak söyleyebiliriz. Türünün en büyük bekçi köpeği olarak bilinmesi nedeniyle istekler de fazlalaştırmıştır. Bu köpek ırkı ülkemizde fazla olmadığından tek bulabileceğiniz yer İnternet tarayıcılıyla yapılabilmektedir. Satılık Akita İnu genel olarak büyük şehirlerde rastlamanız olasıdır.

Akita İnu fiyatları ise çok değişkenlik göstermektedir. Akita İnu fiyatları yaklaşık üb bin liraya kadar ulaşan bir rakam ile alıcılarını beklemektedir. Bu ırk ağırbaşlılığı ile orta yaşın üstündeki bekçi köpeği ihtiyacı olan aileler için bire birdir. Akita İnu yavru iken bile vücut yapısı farkındalığı ile öne çıkmaktadır. Oldukça yapılı ve kaslı görünümü ile diğer ırklardan farklı bir boyutta değerlendirilmektedir. Bu köpekler 15 yıla kadar hayatını sürdürebilmektedir. Yaşlılık yıllarında dikkat azalma gibi olaylar görülebilmekte ve dinlenme süreleri artmaktadır.

Akita İnu yavru olarak alındığı ve eğitildiği takdirde bekçi köpeği olma özelliğinin yanı sıra bir oyun köpeğine de dönüşebilmektedir. Satılık Akita İnu bulduğunuzda sizlerde sahip olmak istiyor iseniz kaçırmadan satın almanızı öneririz. Oldukça hoş bir yapıya sahiptirler. Boyları ve kiloları orantılı ve yapılı bir görünüm sergilemektedirler. Bu ırka sahip olan köpeklerin erkelerinin boyu 70 santime kadar çıkarken kiloları ise 55 kilo kadar artmaktadır. Dişi Akita İnu boy olarak 65 santim kadar gelirken kiloları 50 kilo civarında seyretmektedir.  Renk olarak farklı desen ve düz desen olarak çeşitleri vardır. Bunlar da Satılık Akita İnu fiyatları için değişiklik göstermektedir. Renk olarak en çok tercih edilen ise Kaplan desenli şeklidir. Kaplan desenli şekli ile oldukça farklı bir ırk olduğunu belli etmektedir. Düz renklerde ise en çok tercih edilen kırmızı ve beyazdır. Farklı tonlarda değişiklik gösterebilmektedir. Kırmızı renkte olanlar genelde kızıla doğru gitmektedir. Güzel bir bekçi köpeği olduğu için bu köpeklere sahip olanların oldukça şanslı olduklarını söylemek gerekli.