Pomeranian Boo Köpek Özellikleri

 

Pomeranian Boo Köpek Özellikleri

Pomeranian boo cinsi köpekleri oldukça tüylü ve değişik yüz tiplerine sahip süs köpekleri sınıfındadır. Tilki ve hatta ayı yüzüne benzer modelleri vardır. Burunları ve göz tipleri ise her türünde aynıdır. Oyuncak bir köpeği andıran boo cinsi köpeklerin dışa dönük bir yapıları vardır. Oyuncu, neşeli ve oldukça aktif bir kişiliğe sahiptir. Boyları ise, yetişkin bir kedinin ki kadardır.

Süs köpekleri oldukları için daha çok evde beslenmeye uygundur. Ancak bu köpeklerin apartman için uygun olmadıklarını ifade etmeliyiz. Yabancılara yönelik havlama alışkanlıkları ve güdüleri çok fazla gelişmiştir. Bu nedenle Avrupa’da bekçi köpeği olarak da kullanılan bir türdür. Boyları kısa olmasına rağmen kendilerini oldukça büyük sanırlar. Bu psikolojileri nedeniyle kendilerinden büyük köpeklere de saldırma alışkanlıkları vardır. Boo köpekleri ülkemizde yaygın değildir. Nedeni ise, oldukça yaramaz ve çok fazla gürültü eğilimli köpek türü olmasıdır. Süs köpeğine benzer sıfatları nedeniyle de tercih edilebilirlikleri düşüktür.

Pomeranian boo fiyatları ne kadar?

Ülkemizde kısmen bilinen ve pek de popüler olmayan bir köpek türüdür. Sayıları da azdır. Bu nedenle tercih edecek kişilerin oldukça yüksek fiyata satın almaları söz konusu olabilir. Sayıca az olmalarından dolayı fiyatları yüksektir. Bakımları da diğerlerine göre zordur. Aşırı tüyleri vardır ve oldukça uzundur. Düzenli bakım yapılması gerekiyor.

Satılık boo köpek ilanlarına internet üzerinden ulaşmanız mümkündür. İlgili satıyla pazarlık ederek ucuz bir fiyattan boo köpeği satın alabilmeniz söz konusu olabilir. Boo köpek türlerinin aşırı sıcaklara karşı oldukça hassas olduklarını asla unutmayın. Bu köpekler, ülkemizdeki yaz mevsimi sıcaklarına karşı dayanıksızdır. Bu nedenle yazın iklimlendirme imkanlarının olduğu mekanlarda barındırılmaları gerekiyor. Aksi durumda köpeğin aşırı rahatsız olmasından dolayı hastalıklara kapılması ve huysuzluklar çıkarması söz konusu olabilir.

Evde beslemeyi hayal edenlerin havlama konusunda dikkatli olmaları lazımdır. Eğitim verilerek köpeğin havlaması engellenebilir. Ancak köpek için en temel güdü havlamadır. Bunu tamamen kesip atabilmek mümkün değildir. Bu nedenle apartmanda beslemeyi düşünenlerin evlerinde ses yalıtımları ve duvarların kalınlığından emin olunması lazımdır.

Henüz Yorum yapılmamış.İlk yorumu yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapın

E-Mail adresiniz burada paylaşılmayacak. Sadece bilgi amaçlı tutulacak. !