Pug Yavru

Pug köpeklerinin ana vatanı Uzakdoğu ülkeleridir. En fazla görüldüğü ülkeler arasında, Çin yer alıyor. Bu nedenle bir Çin ırkı köpek denilebilir. Görünüm itibariyle oldukça masum ve sakin bir karaktere sahiptir. Yüzü kırışık ve bacakları da oldukça kaslıdır. Bu nedenle başka bir köpek cinsi olan buldog ile karıştırılıyor. Kulakları siyahtır ve yüzlerinde çeşitli yerlerindeki benler oldukça tatlı görünmelerini sağlıyor.

Pug köpek fiyatları ne kadar?

Küçük olsalar da tipleri nedeniyle oldukça muazzam ve heybetli görünen pug köpekleri, oyun sever ve sadık bir cinsi ifade ediyor. Bu nedenle köpek cinsleri arasında en fazla tercih edilen türdür. Bu nedenle pug fiyatları diğer köpek cinslerine göre daha yüksek olabilir. Ancak piyasanın çok altında bir fiyatla ilgili cinsi sahiplenebilmeniz de mümkündür. Bunun için satılık pug ilanlarının hepsini incelemeniz ve mutlaka satıcıyla pazarlık yapmanız icap ediyor.

Pug özellikleri ve bakımı hakkında bilgi

Bakımı en kolay köpek türlerinden birisidir. Tüyleri kısa olduğundan dolayı günübirlik taranması yeterlidir. Pug cinsi köpeklerin dezavantajı, mevsimsel olarak tüy dökmeleridir. Ancak kısa ve az tüye sahip oldukları için bakım yapılan yerin çok fazla köpek tüyüyle dolması söz konusu değildir. Oyun oynamayı oldukça çok sevdikleri için her gün gezdirilmesi ve ilgilenilmesi gerekiyor.

Bu köpek türü, sahibine oldukça sadıktır ve sahibiyle duygusal bir bağ kurabilir. Dolayısıyla sert cezalar ve azarlamalar küsmesine neden olabiliyor. Köpeğin psikolojisini bozabilecek sert müdahaleler mutsuz olmasını ve sahibinden uzaklaşması sonucu doğurabilir. Dolayısıyla fazla ilgi ve sevgiye ihtiyaç duyan pug cinslerine asla sert davranılmaması lazımdır. Mofi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için online pug satış sitelerini mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Bu tür apartmanda da beslenebiliyor. Oldukça sessiz bir yapısı olduğu için komşulara rahatsızlık çıkarması söz konusu değildir. Ancak evde beslemek istemeyenler, bahçesinde de bakabilir. Bahçede bakacak olanların aşırı sıcak ve soğuk günlere karşı tedbir almaları lazımdır. Pug cinsi köpekler aşırı sıcak ve soğuk ortamdan bunabilir.

 

 

 

 

Henüz Yorum yapılmamış.İlk yorumu yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapın

E-Mail adresiniz burada paylaşılmayacak. Sadece bilgi amaçlı tutulacak. !