Köpek Oteli Nedir, Neden Gereklidir?

Son zamanların en çok merak edilen konularından birisi, köpek otelleridir. En azından evcil hayvan besleyenleri yakından ilgilendiriyor. Bu hizmetin anavatanı Avrupa ülkeleridir. Giderek yaygın bir hale gelen hizmet sayesinde birçok Avrupalı beslediği köpeğini tatile çıkacağı zamanlarda otele bırakabiliyor. Köpeklere titizlikle bakılan ve sahiplerinin yokluğunu hissettirmeyen hizmet modelinin ülkemizde de verildiğini ifade edelim.

Köpek pansiyonu da denilebilen barınma alanlarında köpeklerin kendilerini mutlu ve huzurlu hissetmeleri için birçok alan bulunuyor. Oyun oynayabilecekleri ve rahatça gezebilecek mekanlarla donatılan köpek otelleri, tatile veya seyahate çıkmak zorunda kalan evcil hayvan sahiplerinin güvenle köpek veya kedilerini bırakabilecekleri yerleri ifade ediyor. Köpek bakımından anlayan uzman personellerin çalıştırıldığı alanlarda, köpeklerin cinsine ve karakterine göre titiz bir bakım uygulanıyor.

Köpek bakıcısı oteller

Tatil zamanlarında köpekle ilgilenecek bir yakını bulunmayan veya herhangi bir köpek bakıcısını bulamayan kişilerin köpek otellerinin verdikleri hizmetten yararlanmaları en ideal olanıdır. Köpeklere yönelik herhangi bir şiddetin ve ilgisizliğin söz konusu olamayacağı kurumsal anlamda hizmet sunan yerler sayesinde, evcil hayvan sahiplerinin tatil zamanında endişe yaşamalarının da önüne geçilmiş oluyor.

Giderek daha da yaygın hale gelen hizmetin henüz popüler olmadığının da altını çizelim. Ancak köpek sahiplerinin taleplerine cevap veren önemli bir hizmeti ifade etmesinden dolayı en kısa sürede yaygın hale gelebilir. Henüz köpek besleme alışkanlığı bulunmayan toplumumuzun geneli için geçerli bir hizmet modeli olmasa da, havyan sahiplenme konusundaki bilincin artmasıyla köpek otellerinin çok daha fazla sayıya çıkabileceğini ifade edebiliriz.

Köpek otelleri, evcil hayvan sahibinin tatil süreci boyunca köpeğini güvenle teslim edebileceği en hijyen ve uzman kişilerden oluşan barınağı ifade ediyor. köpeğin sağlık sorunu yaşaması halinde veteriner hekimler tarafından muayene edildiği, dinlendirildiği, oyun saatlerinde eğlenildiği ve gezdirme faaliyetlerinin verildiği çoklu bir hizmet sunuyor. Bu nedenle evcil hayvan sahiplerinin komşu veya yakın bir akrabaya evcil hayvanını teslim etmesindense, daha profesyonel bir hizmet satın alarak köpek pansiyonlarına evcil hayvanlarını bırakmaları çok daha isabetli bir kararı ifade ediyor.

 

 

Henüz Yorum yapılmamış.İlk yorumu yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapın

E-Mail adresiniz burada paylaşılmayacak. Sadece bilgi amaçlı tutulacak. !