Maltese Terrier Köpek Cinsi

Maltese Terrier Köpek Cinsi

Irkı oldukça eskilere dayanan bir köpek cinsidir. Ada ülkesinin ifade eden Malta’da yetişen bir ırktır. Avrupa ülkelerinde en yaygın köpek cinslerinden birisidir. Süs köpeğini andırır. Beyaz renklidir ve boyları çok uzamaz. Burnu oldukça büyüktür ve bu nedenle tatlı bir yüz tipine sahiptir. Kulakları dik olan köpeğin vücut ölçüleri uyumludur. Tüyleri de uzun ve çoktur. Maltese terrier satılık köpek ilanlarına internet üzerinden ulaşarak sahiplenebilirsiniz.

Evde bakıma uygun mudur?

Evinde köpek bakmak isteyenler için en uygun ırklardan birisinin terrier olduğunu ifade edebiliriz. çünkü havlama konusunda en pasif faaliyete sahip bir köpek türüdür. Ancak bu heyecansız ve hareketsiz oldukları anlamına gelmesin. Terrier cinsi köpek türleri, zamanın çoğunu oynayarak geçirebilir. Bu nedenle evde de sürekli hareket eder, oynar, zıplar ve size de rahatsızlık verebilir. Sahiplerine karşı dışadönük bir yaklaşım sergilerler. Onların yanında asla uslu durmaz ve sürekli ilgi bekleyebilirler. Bu nedenle evde çalışan ve mesai yapan kişilerin Terrier cinsi köpek beslemeleri, zor olabilir.

Maltese terrier yavru olarak alınır ve eğitilebilir. Bu köpek türü en zor eğitilen tiplerden birisidir. Çünkü oldukça sosyallerdir ve dikkatlerini her şey çekebilir. Bu nedenle eğitim sırasında kendi başlarına buyruk davranma alışkanlıkları vardır. Bu durum sosyal ve dışadönük bir yapıya sahip olmalarından kaynaklanır. Yavruyken alınıp, eğitilmeleri ise daha kolaydır. Böylece bazı komutları öğretmek kontrol edebilmek için daha kolay olabilir.

Maltese fiyatları diğer türlere göre pahalı olabilir. çünkü evde köpek beslemeyi düşünenlerin en çok tercih ettikleri türdür. Avrupa’da çok yaygındır ve ülkemizde de yaygınlaşıyor. Yine de uygun bir fiyata sahiplenmek mümkündür. Bunun için iyi araştırma yapmak ve satıcılarla görüşerek pazarlıkta bulunmak lazımdır. Sonuç olarak maltese terrier fiyatları değişiklik gösteren bir çizgiye sahiptir diyebiliriz. 

Bu köpeğin evde beslenmesinin oldukça uygun olmasının bir sebebi de, tüy dökmemesidir. Ancak buna rağmen tüyleri uzama eğilimi gösterir. Bu nedenle ara ara kesilmesi lazımdır. Ayrıca da, tüylerinin temizlenmesi önemlidir. Her gün taranmalı ve haftada birkaç kez yıkanmalıdır.

 

Henüz Yorum yapılmamış.İlk yorumu yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapın

E-Mail adresiniz burada paylaşılmayacak. Sadece bilgi amaçlı tutulacak. !