Köpek Gezdirme Hizmeti

Köpek sahiplerinin köpeklerine karşı birtakım sorumlulukları söz konusudur. Köpeği eve veya bahçeye kapatmak onu sevmek ve korumak anlamına kesinlikle gelmiyor. Her köpeğin gezmek ve dolaşmak hakkı vardır. Tüm cinslerin ortak noktası da, gezmeleridir. Belirli bir alan hapis edilen köpeklerin mutlu olmaları asla mümkün değildir. Bazı evcil hayvan sahiplerin gezdirmek için zamanları olmasa bile, köpek gezdiricisi kişilerden yardım talep ederek, köpeklerinin gezdirilmelerini sağlamalıdır.

Neden peki?

Köpeklerin sosyalleşmesi ve başka insanlara karşı saldırgan hale gelmemesinin en önemli yöntemi, gezmeleri ve insanlar arasında rahatça dolaşmalarıdır. Ancak sürekli bir yerde hapis edilen ve sahibinden başkasını görmeyen köpeklerin zamanla başkalarına karşı fobi durumuna geçmeleri mümkündür. İş bu duruma gelince de bazı sahipler tarafından köpeğin saldırgan olduğuna dair şikayetler söz konusu olabiliyor. ancak köpek bakımına dair bilinçsizlikten dolayı meydana gelen durum karşısında başka suçlu aramak doğru değildir.

Köpek gezdirme İstanbul ve daha farklı illerde köpek gezdiricileri tarafından yapılabiliyor. Bu da, köpek sahiplerinin zamanım yok gibi mazeretlerini kabul edilmez kılıyor. Köpeğin uzun süre dışarıya çıkarılmaması daha sonra yapılacak gezintinin de riskli olmasına neden oluyor. dışarıya alışkın olmayan köpeğin her şeyi tehdit olarak algılaması havlamasına ve insanları korkutmasına neden olabiliyor. Hatta bazı zamanlar daha ısırma ve saldırma gibi durumların da yaşanması söz konusu olabiliyor.

Köpeğin zapt etme konusunda yeterli olmayan sahiplerin köpeği kaçırmaları da başkalarının zarar görmesi anlamına geliyor. Gezdirilmeyen ve sosyalleşmeyen köpeğin saldırganlaşması, dışarıda gezdirilmesi köpek fobisi sahiplerinin de rahatsız olmasına neden olabiliyor. Bu durum, köpek sahibinin şikayet almasına ve köpeği hakkında birtakım kötü söylentileri sindirmek zorunda kalması sonucunu doğruyor.

Köpek gezdirme İzmir ve daha büyük kentlerde hizmet şekline dönüşmüş durumdadır. Zamanı olmayan köpek sahiplerinin mutlaka bu hizmetlerden faydalanmak suretiyle köpeklerinin gezdirilmesini sağlamaları elzemdir. Köpek gezdirme fiyatları konusundaki endişeler kesinlikle bu işin tehir edilmesine sebep olmamalıdır. Çünkü oldukça uygun fiyata yarım saat veya bir saat kadar köpekleri gezdiren köpek uzmanları veya severleri bulmak kolaydır.

 

Henüz Yorum yapılmamış.İlk yorumu yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapın

E-Mail adresiniz burada paylaşılmayacak. Sadece bilgi amaçlı tutulacak. !